Connect with us

Jak wyłączyć Steam przy starcie systemu?

Steam poradniki

Jak wyłączyć Steam przy starcie systemu?

Czym jest Steam?

Steam to platforma cyfrowa, która umożliwia graczom na całym świecie pobieranie i kupowanie gier. Platforma została stworzona przez Valve Corporation w 2003 roku i od tego czasu stała się jednym z najpopularniejszych sklepów z grami na świecie. Steam oferuje graczom dostęp do tysięcy gier, a także możliwość tworzenia społeczności online, wspólnej rozgrywki i innych funkcji.

Steam jest domyślnie uruchamiany razem z systemem operacyjnym Windows, co oznacza, że po każdym uruchomieniu systemu Steam będzie automatycznie uruchamiany. W niektórych przypadkach może to być irytujące lub nawet powodować problemy z wydajnością systemu.

Jak wyłączyć Steam przy starcie systemu?

Jeśli chcesz wyłączyć automatyczne uruchamianie Steam przy starcie systemu Windows, możesz to zrobić w kilku prostych krokach. Najpierw musisz otworzyć okno Ustawienia Steam. Możesz to zrobić poprzez kliknięcie ikony Steam na pasku zadań lub poprzez wyszukanie „Ustawienia Steam” w menu Start.

Następnie musisz przejść do sekcji Uruchamianie i odznaczyć opcję „Uruchamiaj Steam przy starcie systemu”. Po tym jak opcja ta zostanie odznaczona, Steam nie będzie już automatycznie uruchamiany podczas startu systemu Windows.

Inne sposoby wyłączania automatycznego uruchamiania Steam

Jeśli chcesz całkowicie uniemożliwić uruchamianie Steam po starcie systemu Windows, możesz usunąć plik steam.exe ze swojego folderu autostartowego. Plik ten jest domyślnie umieszczony w folderze C:\Program Files (x86)\Steam\bin\steamservice.exe i jeśli go usuniesz, Steam nie będzie już więcej automatycznie uruchamiany po starcie systemu.

Możesz również skonfigurować swoje oprogramowanie antywirusowe tak, aby blokowało automatyczne uruchamianie się aplikacji Steam. Większość programów antywirusowych ma opcje blokowania aplikacji i jeśli skonfigurujesz swoje oprogramowanie antywirusowe tak, aby blokowało aplikację steam.exe, Steam nie będzie już więcej automatycznie uruchamiany po starcie systemu.

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Steam poradniki

Advertisement

Trending

Advertisement
To Top