Connect with us

Jak przywrócić aplikacje na ekran?

Porady techniczne

Jak przywrócić aplikacje na ekran?

Jak przywrócić aplikacje na ekran?

Czasami może się zdarzyć, że aplikacja zniknie z ekranu. Może to być spowodowane błędami systemu lub nieprawidłowym działaniem aplikacji. W takim przypadku należy wykonać kilka prostych kroków, aby ją przywrócić.

1. Sprawdź listę otwartych aplikacji

Jeśli aplikacja zniknęła z ekranu, najpierw należy sprawdzić listę otwartych aplikacji. Aby to zrobić, należy wcisnąć kombinację klawiszy Alt + Tab lub Windows + Tab. Jeśli aplikacja pojawi się na liście, oznacza to, że jest ona wciąż uruchomiona i można ją przywrócić do widoczności.

Jeśli aplikacja nie pojawia się na liście, oznacza to, że jej proces został zakończony i trzeba go ponownie uruchomić.

2. Uruchom ponownie aplikację

Aby ponownie uruchomić aplikację, należy wyszukać jej skrót na pulpicie lub w menu Start. Po kliknięciu skrótu powinna ona automatycznie uruchomić się i pojawić na ekranie.

Jeśli skrótu nie ma ani na pulpicie ani w menu Start, można spróbować odnaleźć plik programu w folderze Program Files lub Program Files (x86). Następnie trzeba go uruchomić poprzez podwójne kliknięcie myszką.

Jeśli to również nie pomoże, można spróbować odinstalować i ponownie zainstalować aplikację.

3. Zresetuj ustawienia aplikacji

Jeśli problemem jest błąd systemu lub niewłaściwe działanie aplikacji, można spróbować zresetować jej ustawienia do domyślnych wartości. Aby to zrobić, trzeba wejść do Panelu sterowania i szukać opcji „Zresetuj ustawienia” lub „Usuwanie danych”.

Po wykonaniu tego kroku warto również sprawdzić czy istnieje nowsza wersja oprogramowania i jak najszybciej ją zainstalować.

Podsumowanie

Przywracanie aplikacji na ekran może być czasami problematyczne. Najlepiej rozwiązanie tego problemu jest sprawdzenie listy otwartych programów oraz uruchomieniem skrótu programu na pulpicie lub w menu Start. Jeśli to również nie pomoże, można spróbować odinstalować i ponownie zainstalować aplikację albo resetować jej ustawienia do domy

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Porady techniczne

To Top