Connect with us

Jak odinstalować aplikacje na windows 10?

Porady techniczne

Jak odinstalować aplikacje na windows 10?

Jak odinstalować aplikacje na Windows 10?

Windows 10 to jeden z najpopularniejszych systemów operacyjnych na świecie. Jest on wyposażony w szereg przydatnych aplikacji, które ułatwiają codzienne użytkowanie komputera. Jednak czasami może się okazać, że potrzebujesz usunąć jedną lub więcej aplikacji z systemu Windows 10.

Krok 1: Usuwanie aplikacji z menu Start

Pierwszym krokiem do usunięcia aplikacji z systemu Windows 10 jest otworzenie menu Start i wyszukanie jej tam. Następnie należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonę aplikacji i wybrać opcję „Usuń”. Po chwili aplikacja powinna zniknąć z listy programów.

Jeśli nie możesz znaleźć aplikacji w menu Start, możesz spróbować skorzystać z wyszukiwarki Windows. Wystarczy wpisać nazwę aplikacji, aby pojawiła się jej ikona. Następnie postępuj tak samo jak w poprzednim przypadku – kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę i wybierz opcję „Usuń”.

Jeśli nadal nie możesz usunąć aplikacji, możesz spróbować skorzystać z narzędzi do usuwania programów dostarczanych przez producenta oprogramowania. Większość firm oferuje specjalne narzędzie do usuwania swoich produktów.

Krok 2: Usuwanie aplikacji ze sklepu Microsoft Store

Jeśli masz problem z usunięciem aplikacji ze sklepu Microsoft Store, musisz otworzyć Sklep Microsoft Store i wyszukać tam interesujący Cię program. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonkę programu i wybierz opcję „Usuń”.

Jeśli masz problem z usunięciem aplikacji ze sklepu Microsoft Store, możesz również spróbować skorzystać z narzędzi do usuwania programów dostarczonego przez producenta oprogramowania. Większość firm oferuje specjalne narzędzie do usuwania swoich produktów.

Możesz również spróbować skorzystać z narzędzi do czyszczenia dysku dostarczonego przez system Windows 10. Narzędzie to pozwala usunąć nieużywane pliki i programy, co może pomóc Ci pozbyć się trudno usuwalnych aplikacji.

Krok 3: Usuwanie innych typów aplikacji

Jeśli masz problem z usunięciem innych typów aplikacji (np. gier), musisz otworzyć Panel sterowania i wyszukać tam interesujace Ci program. Nastepnie kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonke programu i wybieraj opcje „Odinstaluj”.

Jeśli masza problem ze zlokalizowaniem interesujacego Ci programu, mozes skorzystac ze strony internetowej producenta oprogramowania lub poszukywa go beposrednio na stronach internetowych takich jak Google czy Bing.

Jesli masza problem ze zlokalizowaniem interesujacego Ci programu, mozes skorzystac ze strony internetowej producenta oprogramowania lub poszukywa go beposrednio na stronach internetowych takich jak Google czy Bing.

Jesli masza problem ze zlokalizowaniem interesujacego Ci programu, mozes skorzystac ze specjalnych narzedzi do czyszenia dysku dostarczonego prze system Windows 10. Narzedzie to poza tym, ze pozbawia nas trudno usunalnych plików i programów, ma tę dodatkową funkcję – optymalizuje nasze urządzenia pod kątem lepszej wydajności.


Podsumowanie

Odinstalowanie aplikacji na Windows 10 jest proste i szybkie. Mozes rownie szybko odinstalowa je poprze klikniecie prawym przykiskiem myszy na ich ikone oraz wybor opcji „Usuñ”. Jesli to nie pomoze, istnieja inne sposoby odinstalowania np.: narzedzie do czyszenia dysku dostarczonego prze system Windows 10 lub narzedzie do usuwania programów dostarczonego prze producenta oprogramowania. Warto rownie sprawdzac strony internetowe producentów oraz serwsice takie jak Google czy Bing aby szanse odinstalowania byly jeszzce wiksze.

Continue Reading
You may also like...
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in Porady techniczne

To Top